Yeniliklerden Haberdar Olun

Radisson 1 First RHCA in Turkey Red Hat Guilford 2 Event 3

Eğitimler ve Sertifikasyon >> Red Hat Sertifikasyonları

Red Hat sertifikasyon sınavları sadece yetkili bir eğitim merkezi tarafından yapılabilmektedir.  Yakın zamana kadar sadece bir Red Hat sertifikalı sınav gözetmeni (Red Hat Certified Examiner) gözetiminde yapılabilen sınavlar (sınıf sınavları) artık Koala (kiosk on a laptop) isimli kiosk şeklindeki sınav istasyonumuzda da yapılabilmektedir. Sınıf sınavlarının açılması talep durumuna bağlı iken kiosk sınavları sizin istediğiniz zamanlarda yapılabilmektedir. Kiosk şeklindeki "Red Hat Bireysel Sınavları" ile ilgili bilgi almak için bizimle temasa geçiniz.

Diğer bilişim firmalarının çoğunun yaptığının aksine tüm Red Hat sertifikasyon sınavları uygulamalı (hands-on) sınavlardır. Yani sadece kitap okuyarak veya internette dolaşan soruları ezberleyerek sınavlarda başarılı olmak mümkün değildir. Bu sayede Red Hat sertifikalarını almayı hak eden kişinin gerçekten ilgili bilgi ve tecrübeye sahip olduğundan emin olunabilmektedir. Bu sebepten  Red Hat sertifikaları bilişim dünyasındaki en değerli sertifikalar arasındadır.

RHCSA ve RHCE sertifikasyonları ile ilgili bilgi almak için tıklayınız!

RHCE seviyesi üzerinde farklı Red Hat sertifikasyonları da mevcuttur. Örneğin RHCE sertikasını elde ettikten sonra 5 adet daha üst seviye sınavda başarılı olmanız halinde "Red Hat Certified Archiect" sertifikasını elde etmeniz mümkündür. RHCA olduktan sonra başarılı olduğunuz her sertifika RHCA seviyesinizi arttırmaktadır. Örneğin RHCA olduktan sonra iki sınav daha geçmeniz halinde "RHCA Level 3" olunmaktadır. Elde ettiğiniz sertifikaları başkaları da Red Hat'in ilgili web sayfası üzerinden doğrulayabilmektedir.

Red Hat'in tüm sertifikasyonları ile ilgili web sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız!