Yeniliklerden Haberdar Olun

Radisson 1 First RHCA in Turkey Red Hat Guilford 2 Event 3

Red Hat

Neden yetkili eğitim merkezi tarafından düzenlenen resmi bir Red Hat eğitimine katılmalıyım?
 
Red Hat eğitim ve sertifikasyonları çeşitli senelerde dünyanın en iyi eğitim programları arasında seçilmiştir. Red Hat, eğitim materyal ve metodlarını geliştirirken müşterileri ile devamlı temas halinde bulunuyor ve bu sayede geliştirilen içerik kurumlardaki sistem yöneticilerinin maksimum oranda işine yarayacak şekilde tasarlanmış oluyor. Red Hat, eğitimlerle ilgili AR-GE faaliyetleri için her sene ciddi meblağlarda yatırım yapmaktadır. Bu sebepten yetkisiz eğitim veren kurumlara göre Red Hat eğitimleri bir miktar daha yüksek fiyatlı olmakla birlikte iş sonuçlarına ve bireylerin gelişimine de etkisi karşılaştırılmayacak kadar çok daha yüksektir. Resmi bir Red Hat eğitim kitabı illegal bir şekilde çoğaltılsa dahi aynı kalitede eğitim yapılması mümkün değildir. Zira eğitim ortamı sadece Red Hat yetkili eğitmenlerin ulaşabildiği sınıf hazırlama programları (class setup RPMs) ile özel olarak hazırlanmaktadır. Red Hat eğitimleri performans tabanlıdır. Yani, eğitimlerin büyük bir yüzdesi Red Hat tarafından hazırlanan özel laboratuvar çalışmaları içermektedir ve yetkisiz eğitimlerde bu laboratuvar çalışmaları yapılamaz. Hatta birçok laboratuvar çalışmasının sonunda katılımcılar küçük programlar çalıştırarak ilgili laboratuvar çalışmasını doğru yapıp yapmadığını bizzat kendisi de test edebilmektedir. Yetkisiz eğitim merkezlerinin sağladığı eğitimler ile resmi Red Hat eğitimleri arasında çok büyük kalite ve fayda farkı mevcuttur. 
 
Ben Red Hat Enterprise Linux kullanmıyorum!
 
Sorun değil. Red Hat eğitimlerine katılanların bir bölümü farklı Linux dağıtımları kullanmaktadırlar.
 
Neden Perception'dan Red Hat eğitimi almalıyım?
 
Perception, 2011 yılından beri Türkiye'deki tek Red Hat yetkili eğitim merkezidir. İleride Türkiye'de farklı eğitim merkezleri de yetkili olarak atanabilir. Ancak Perception alanındaki ilklere imza atan alanındaki lider firmadır. Perception, resmi Red Hat eğitimlerinin Türkiye'ye getirilmesini sağlayan ve Türkiye'deki ilk  RHCE, RHCX, RHCVA, RHCDS, RHCA sertifikalı kişi olan Alpaslan Kaplan tarafından kurulmuştur. Perception'ın kalitesi ulusal ve uluslararası birçok kurum ve işletme tarafından teyid edilmiştir. ABD ordusundan R.F.'in hakkımızdaki bir mektubundan alıntıyı aşağıda görebilirsiniz. Aşağıdaki bölüm ABD ordu mensubu olan R.F.'in taşeron firma ile aralarındaki bir yazışmadan alıntıdır. Bazı bölümler gizlilik sebebiyle çıkarılmıştır:


..... I'd like to point out that Mr. Kaplan is one of our most valuable International Linux vendors we have in our resource bag of tricks.  Mr. Kaplan "always" goes above and beyond to make things happen for .....  

In fact, I've never worked with an international vendor that is more responsive has always come through to meet ......'s requirement.

US Military - CENTCOM


Eğitim ve sınavlar nerede düzenleniyor?

Ankara'da da Red Hat yetkili eğitmenimiz olmakla birlikte eğitim takvimimizde ilan ettiğimiz eğitimler İstanbul'da düzenlenmektedir. Eğitimler müsaitlik durumuna göre genelde Anadolu yakasındaki iş ortaklarımızdan birinin lokasyonunda düzenlenmektedir. Yeterli katılımcı adedi mevcut ise Perception firmaların kendi loksyonunda da eğitim düzenleyebilmektedir. İstenirse eğitim için gerekli donanımı Perception sağlayabilir.

Eğitim veya sınava ne zaman katılabilirim?

Bu bilgi için eğitim takvimimizin olduğu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Hangi eğitimle başlamalıyım?

Bunun için https://www.redhat.com/rhtapps/assessment/?partner=perception adresindeki seviye belirleme testini alabilirsiniz (sorular İngilizce'dir) veya bizimle temasa geçebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki imaj da size yardımcı olabilir.