Yeniliklerden Haberdar Olun

Radisson 1 First RHCA in Turkey Red Hat Guilford 2 Event 3

Eğitimler ve Sertifikasyon >> Red Hat Bireysel Sınavları

 

Red Hat sertifikasyonları 1999 yılından beri bilişim profesyonellerine becerilerini kanıtlama ve işverenlere de çalışan bulma ve yetiştirme konusunda yardımcı olmaktadır. Red Hat sertifikasyon sınavları uygulamalı sınavlar olduğundan adayın yeterliliğinin kanıtlanmasındaki en iyi göstergedir. Sınav esnasında adaylar gerçek hayatta karşılaşılabilecek görevleri yardım almadan gerçekleştirmek zorundadır. Bu sebepten Red Hat sertifikasyonları bilişim dünyasında çok saygın bir yere sahiptir. Özellikle "Red Hat Certified System Administrator (RHCSA)" ve "Red Hat Certified Engineer (RHCE)" sertifikaları işverenler tarafından en çok aranan sertifikalar arasındadır.

Red Hat sertifika sınavları eskiden sadece "Red Hat Certified Examiner (RHCX)" sertifikalı bir sınav gözetmeni tarafından yapılmakta idi. Türkiye'deki ilk Red Hat sertifikalı kişi olan ve Perception'ın kurucusu Alpaslan Kaplan tarafından 2001 yılından beri yapılan sınavlarda yüzlerce bilişim profesyoneli sertifikalandırılmıştır. 

Perception tarafından sağlanan "Red Hat Bireysel Sınavları" sayesinde artık adaylar sınıf şeklinde yapılan sınavların açılmasını beklemeden kendi istedikleri zamanda sertifikasyon sınavlarını alabilecekler. Sınavlar laptop şeklinde bir kiosk vasıtası ile yapılmaktadır ve aday sınav esnasında Red Hat tarafından uzaktan monitör edilmektedir. Rezervasyon istekleriniz için lütfen bizimle info@perception.com.tr adresinden iletişime geçiniz.

GÜNCELLEME: Ekim 2020 itibarı le bazı Red Hat sınavları "remote exam" olarak da yapılabilmektedir. "Remote exam" hakkında bilgi almak için tıklayınız!

Red Hat Bireysel Sınavları, İTÜ Ayazağa kampüsünde gerçekleşmektedir:

İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü 
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Sarıyer/İSTANBUL
Telefon: +90 212 285 3930
Konum: https://goo.gl/maps/Pwwmux3Q1BaJofus6